Valonq & CracKer-Y
 
ForumEarn moneyRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fshehi Dosjet ne Fotografi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Valonq
Admin


Numri i postimeve : 152
Age : 30
Registration date : 14/10/2008

MesazhTitulli: Fshehi Dosjet ne Fotografi   Wed Dec 17, 2008 1:21 pm

Fotografi te formatit "jpg".
Duhet te kemi si software "winRar" e natyrisht nje fotografi jpg qe mund te krojoni me njeher ne Paint.
Ja fillojm duke futur documentin apo dosjen tone ne nje arkiv rar.
Celom CMD duke shkuar keshtu Start-> Run -> dhe e shkruam cmd dhe enter.
Ne skemen e prorompt japim kete komand te thjesht:

copy /b “C:\emri_file.jpg” + “C:\emri_file.rar” “C:\file_i_ri.jpg”

Do te thot nese eshte arkivi per ta mshefur img qe duhet te mbaj dosjen, gjinden ne c:\

file_i_ri.jpg qe mund te visualizohet normalisht si cfare do fotografije tjeter.
Per ta vizualixuar dosjen tjeter ju mjafton te ndrroni emrin prej jpg ne rar, ose me nje software falas


"rinominer.exe"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://black.4forum.biz
 
Fshehi Dosjet ne Fotografi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Tutoriale-
Kërce tek: